1. Ви знаходитесь тут:
  2. Вакансії по всьому світу
  3. Gigajob Україна
  4. Обман на біржах праці
 
 

Обережно, шахрайство!

spacer Як захиститись від шахрайства

Як Ви можете захистити себе дієво від шахраїв?


Велика кількість користувачів Gigajob є серйозними та заслуговуваючими довіри. Але на жаль є також маленька кількість зухвалих онлайн-аферистів, які пробують використовувати інтернет-портали, як наприклад, біржі праці для своїх махінацій. Ви може себе захистити від цього! Тому прочитайте уважно, будь ласка, наступні вказівки. Найкращій захист від шахраїв - це Ваша здорова недовіра. Не дозволяйте вести себе по тонкому льду та озбройтеся проти найчастіших трюків!

Трюк 1 "Фінансові агенти" для відмивання грошей
Категорія: дуже небезпечно, переважно дуже велика шкода

spacerТак працює цей трюк: Мабудь Ви вже чули про "Фíшинг ". При цьому людина отримує непотрібні листи на електронну пошту, які як ніби належать власному банку та де запрошується увійти з будь-якої причини в онлайн-банк під власними даними. Але фактично людина переправляється через це посилання не на веб-сторінку свого банка, а на веб-сторінку шахраїв. Персональні дані (Login, PIN, номер трансакції), які будуть там введені, будуть збережені кримінальними особами та використані для того, щоб знімати великі суми грошей з банківського рахунку жертви. Якщо шахраї зараз просто переведуть гроші на свій рахунок, це може бути дуже просто знайти їх та заарештувати. Але шахраї діють дуже рафіновано. Вони шукають (наприклад, через спам-електронні листи або оголошення на біржах праці) нових працівників, яких вони називають фінансовим агентами або щось схоже. Ці люди отримують завдання, відправити отримані на їх рахунок гроші (а саме: крадені гроші жертви Фішингу) за добрі проценти (не рідко 10 % або більше), дуже складним для вистеження банком або слідчими шляхом (наприклад, через Western Union), на ім'я певної особи (наприклад, до Санкт-Петербургу). "Фінансовому агенту" буде розказано, що він є працівником підприємства в області фінансових послуг. Замість цього наприкінці "Фінансовий агент" постраждає так само, як і жертва "фішингу": власні гроші зникли, гроші жертви "фішингу" він не може залишити собі та на нього заведена справа щодо комп'ютерного обмана, за допомогу при відмиванні грошей, а також порушення кредитного законодавства.

Так ви можете захиститись: електронні листи з фішингом видаляти непрочитаними. Ніколи не приймайте пропозиції, де Ви повинні перевести гроші далі, за що Ви "повинні отримати грошову винагороду".
Трюк 2 Афера "Спочатку сплатити"
Категорія: небезпечно, частково велика шкода

Так працює цей трюк:spacer Вам пропонується прекрасна робота, але Ви повинні спочатку сплатити грошову суму; наприклад, плата посередництва, оплата за внесення до інтернет-бази або бази даних, за брошури або інформаційні матеріали, за особливе програмне забезпечення (яке Ви, наприклад, потребуєте для роботи вдома), за семінар для початківців, членський внесок, "страхування", "захисна плата" і т.д. Як тільки Ви сплатили гроші, гроші зникають і контактна особа "знаходиться поза зоною досяжності".

Так Ви можете захиститись: серйозний працедавець ніколи не вимагає плату вперед. Такі зухвалі вимоги Ви повинні ігнорувати та нічого не сплачувати.
Трюк 3 Афера "Дорогий телефонний номер"
Категорія: небезпечно, частково велика шкода

spacerТак працює цей трюк: Тут також буде Вам запропонована спочатку цікава робота. Але для подальшої інформиції Ви повинні подзвонити за підозрілим номером телефону. Зателефонувавши за одним із цих номерів, які починаються з 0190-, 0900-, або міжнародним номером Ви можете сплатити велику суму грошей, на якої зароблять аферисти. Наприкінці Ви отримаєте великий телефоний рахунок, але за це Ви прослухали лише автовідповідач, а не стали ближче до бажаної роботи.

Так Ви можете себе захистити: Серйозний працедавець ніколи не вимагає, щоб Ви телефонували на дорогий телефонний номер, щоб запропонувати свою кандидатуру або звернулися за додатковою інформацією за цим номером. Просто ігноруйте такі оголошення та не дзвоніть за цими оголошеннями.
Трюк 4 Афера "Сніжний ком"
Категорія: часто несерйозно

Так працює цей трюк: Це звучить, як казка. Ви вербуєте (притягаєте) декілька людей, які також вербують декількох осіб, які знову вербують декількох осіб зі свого боку, які усі продають деякі супер-продукти або послуги. Та на усіх цих продавцях Ви теж заробляєте. Як і «лист щастя», на практиці це дуже рідко працює та завжди наприкінці (мінімум) хтось один є дурак: у сумнівному випадку - це Ви.
spacer Ваша недовіра особливо повинна не спати, якщо продукт або послуга не мають високої цінності або є недорогими, якщо Вам обіцяють казкові заробітки, якщо заробіток базується лише на процентній основі - або якщо взагалі від Вас вимагається якась оплата. Найчастіше ці системи збиту існують для того, щоб Ви продавали своїм друзям та родичам за роздутими цінами нісенітницю, та заробляли лише проценти - у надії на те, що колись Ви будете мати прибуток від цього. Але це працює дуже рідко.

Так Ви можете захистити себе: Обережність до пропозицій із області Multi-Level-Marketing (MLM), мережевий маркетинг, структурні продажі та система "сніжний ком". Це ринок для професіоналів. Тут товкуться серед малої кількості серйозних предприємств також дуже багато чорних овець, які хотять Вам лише вішати локшину на вуха. Будьте підозрілими та перевіряйте усі пропозиції дуже уважно. У сумнівному випадку: руки геть!
Інші ознаки несерйозної пропозиції роботи
  1. • Неясні або неповні дані щодо виду роботи та кругу обов'язків ("жодних зобов'язань", "прекрасний показник успіху" та інше)
  2. • Неясні або неповні дані працедавця (ніякої назви підприємства, ніякої вказівки галузі)
  3. • Пишномовні, нереалістичні обіцянки: "високий заробіток за небагато роботи", "Подвойте Ваш заробіток" і т.д.
  4. • Особлива обережність необхідна бути присутня в областях, де шукається великий заробіток: наприклад, робота на нафтовій платформі, робота за кордоном(наприклад, у державах затоки), робота вдома та підробка з "казковим заробіткам" і т.д.

    • Особливо скептичним Ви повинні бути до роботи, яка просто дуже добре звучить, щоб бути дійсною - та запропонованою кожному на біржі труда: наприклад, оплата за перегляд телебачення, тестводій для автомобільної компанії, модель для обкладинки тощо.